Тежки състезания за Никола Цолов в Австралия

02 Apr 2023

Никола Цолов отново остана извън точките и в двете напрегнати състезания в Австралия, втори кръг от шампионата във Формула 3. 16-годишният ни талант, който е най-младият от 30-те състезатели в шампионата постигна 11-о място в първата надпревара, което е най-доброто му класиране през сезона. Пилотът на ART Grand Prix завърши петъчната квалификация 15-и и в съботното състезание се пребори за 14-о място, като впоследствие бе класиран 11-и заради три дисквалификации. Така българският лъв остана само на едно стъпало от първата си точка в шампионата.

Основната надпревара в неделя бе още по-тежка за Никола. Българският пилот понесе няколко удара по време на състезанието, включително по време на кола на сигурността. Освен че понесе щети от тези удари, Цолов бе наказан за избутване на друг състезател от трасето. В крайна сметка стигна до финала 21-ви.

Третият кръг от шампионата е чак след месец и половина – на “Имола” на 20-21 май.