До месец пускат част от Зеления ринг на София
![]()
Първата отсечка от Зеления ринг на София ще бъде открита още за Европейското първенство по волейбол между 9 и 26 септември 2026. За съжаление не си представяйте голяма велосипедна и пешеходна алея. Всъщност ще заработи съвсем малък участък, който пешеходно свързва Цариградско шосе със зала Арена София, където ще се проведат няколко срещи от Евроволей 2026. Идеята е да се облекчи пешеходното достига до залата.

Предстои разчистване и подготовка на трасето, изграждане на временна пешеходна алея на локалното на бул. “Цариградско шосе” и ново осветление. Железопътният тунел под „Цариградско шосе“ ще бъде почистен, обновен и осветен, а от локалното платно на булеварда ще бъде изграден нов пешеходен достъп със стълби към трасето на Зеления ринг.
Част от промените ще бъдат платени от хотел, който се намира от другата страна на бул. “Цариградско шосе” и иска да си осигури по-добър пешеходен достъп до залата.
Зеленият ринг е проект за 30-километрова велосипедна и пешеходна алея, която обикаля центъра на София.

