Петър Петров направи първи старт за годината

24 Feb 2016

Петър Петров стартира участието си в международни състезания само седмица преди новия сезон на световния шампионат по мотокрос в Катар.

Българинът взе участие в надпреварата Masters Motocross, която се проведе във Франция.

Събитието се проведе във формат два манша за клас МХ2 и един в обща група състезатели МХ2 и МХ1.

В първия манш Петров финишира на трето място, а във втория подобри представянето си и завърши втори.

В третия сборен манш сблъсък в началната обиколка доведе до повреда в спирачната система и той не успя да се качи на подиума, завършвайки пети в крайното класиране.

Петров обаче показа, че е готов за старта на световния шампионат на трасето в Катар на 27 февруари и зимната му подготовка с Monster Energy Kawasaki MX2 Racing team е преминала успешно, съобщава bnt.bg.