Петър Петров стана 6-ти в 1-то състезание от Световния шампионат по мотокрос

29 Feb 2016

Петър Петров (Kawasaki Racing Team) се нареди шесто място и спечели 30 точки в първото състезанието от Световния шампионат по мотокрос за Гран при на Катар.

Падане във втория манш остави Майкъл Иванов (Marchetti Racing) с две точки за генералното класиране.

В първия манш Петър Петров не направи много добър старт, потегляйки извън топ 10, но след това успя да навакса до седма позиция.

Проблем с мотора на Беноа Патюрел (Yamaha) пък позволи на българския пилот на Kawasaki Racing Team да мине още едно място напред и да финишира шести. Във втория манш Петров тръгна много по-добре, нареждайки се на четвърта позиция зад Джефри Херлингс (KTM), Дилън Ферандис (Kawasaki) и Паулс Йонас (KTM), както и плътно следван от руснака Александър Тонков (Honda). Четири обиколки преди края на състезанието обаче българинът падна, което даде възможност на Джереми Сеевер (Suzuki) и Брент ван Донинк (Yamaha) да минат напред. В крайна сметка Петър Петров финишира на шеста позиция както във втория манш, така и в крайното класиране. Той завърши първия кръг на Световния шампионат с 30 т. актив.

Майкъл Иванов се справи отлично в първото си нощно състезание извън европейските трасета, пресичайки на 19-а позиция финалната линия в първия манш на клас МХ2. Във втория манш пилотът от Троян тръгна 17-и, но падна малко след старта и въпреки че не завърши манша, той си осигури първите 2 точки в световния елит.

С пълен актив от 50 точки абсолютна победа в Гран при на Катар грабна Джефри Херлингс. С две втори места в двата манша среброто в Доха взе Дилън Ферандис, а подиума допълни Паулс Йонас.

В клас MXGP с невероятно представяне в двата манша безапелационна победа спечели Тим Гайзер (Honda), следван от Ромен Февр (Yamaha) и Евгени Бобришев (Honda).

Световният шампионат по мотокрос продължава на 6 март в Тайланд, съобщава bnr.bg