Българинът Станимир Беломъжев спечели бронзов медал в Европейското първенство по ски ориентиране

04 Mar 2016

Станимир Беломъжев спечели бронзов медал на дългата дистанция на Европейското първенство по ски ориентиране, което се провежда в австрийския зимен център Обертилях.

След шесто място на средната дистанция и четвърто при смесените щафети, българинът се качи на почетната стълбичка след чудесно бягане в класическата дълга дистанция (интервален старт) с дължина 28 500 метра и 36 контролни точки.

Европейски шампион стана Ларс Мохолдт (Норвегия) с време 92:42 минути. Втори с изоставане от 2.30 секунди се класира Едуард Хреников (Русия) и трети - на осем секунди от второто място завърши Станимир Беломъжев, който успя да изпревари Андрей Ламов (Русия), Ерик Рост (Швеция) и Яне Хакинен (Финландия) - негови основни конкуренти в класирането за Световната купа.

В Световното първенство при младежите чудесно бягане направи Мартин Пенчев, който зае пето място, а на две секунди от подиума - седма завърши Андрея Дяксова, която участва в Европейското първенство за девойки до 17 години.

Европейското първенство завършва утре с класически щафети, където България ще участва с два отбора, съобщава btvnovinite.bg.