Renault лансира нова марка, но тя няма да произвежда автомобили
![]()
Renault Group, заедно със своя стратегически партньор Castrol, обяви лансирането на новата си съвместна марка Renault Castrol GTX, формулирана с прерафинирани базови масла (RRBO). С това лансиране Renault Group става първият автомобилен производител, който въвежда тази усъвършенствана технология в най-новите си спецификации за моторни масла.
Лансирането започва с RN17 (5W-30), което вече е налично в европейската дилърска мрежа и обхваща над 50% от автомобилите на Renault Group в Европа. В комбинация с вече пуснатите RN700 и RN710, които ще бъдат последвани от RN720 и AN2022 през 2026 г., Renault Group ще бъде единственият автомобилен производител, който предлага пълна гама от премиум моторни масла за всички свои модели, формулирани с RRBO.
Маслата се рафинират повторно с помощта на съвременна технология, за да отговарят на стандарт, еквивалентен на този за новото масло. В комбинация с експертния опит на Castrol, тези масла отговарят или надвишават техническите изисквания на Renault Group, като същевременно поддържат защитата на двигателя, неговата производителност и гаранционното покритие.
„Това лансиране прави Renault Group първият автомобилен производител, който предлага цялата си най-нова гама автомобили с масла от ново поколение, произведени от прерафинирано базово масло“, заяви Франсоа Делион, вицепрезидент „Глобално следпродажбено обслужване“ в Renault Group. „Това е истинско доказателство, че устойчивостта може да върви ръка за ръка с безкомпромисна производителност и качество през целия жизнен цикъл на автомобила.“
„Чрез съвместното разработване на тези продукти помагаме на Renault Group да отговори на нуждите на клиентите днес и утре с високопроизводителни, нисковъглеродни смазочни материали за автомобилния сектор“, заяви Славек Радон, вицепрезидент „Бизнес развитие и партньорства“ в Castrol.

