13 моториста паднаха едновременно в Moto3, а Роси изпусна победата метри преди финала и падна в MotoGP. Интересна неделя

• Ние преброихме 13 във видеото, но може и да са повече. Ние преброихме 13 във видеото, но може и да са повече.
  • И падането на Роси в MotoGP, от втората си позиция, точно обиколки преди финала... И падането на Роси в MotoGP, от втората си позиция, точно обиколки преди финала...
  • А накрая, победителите в MotoGP. Виляес на първо, новакът Йоан Зарко, а на трето Педроса. А накрая, победителите в MotoGP. Виляес на първо, новакът Йоан Зарко, а на трето Педроса.

21 May 2017

Тази неделя определено бе доста наситена с мотоциклетен екшън, идващ от Льо Ман, Франция. Първо станахме свидетели на най-масовото падане, което някога сме виждали в мотоциклетния спорт, след като над 13 машини изгубиха сцепление едновременно в завой номер 6, едва две обиколки след началото на състезанието. Оказа се, че на въпросния имало разлято масло, което доведе до червен флаг и рестарт на надпреварата. За щастие нямаше пострадали, а победата извоюва испанецът Йоан Мир с Honda, следван от сънародника си Арон Кане и Фабио ди Джанатонио от Италия, и двамата с Honda.

При най-големите в MotoGP състезанието бе още по-епично. Роси направи страшно зрелищна битка с Виляес, а дебютантът в класа Йоан Зарко кара страхотно. Три обиколки преди края Валентино изпревари Маверик Виляес и поведе в надпреварата, но няколко завоя преди финала Докторът допусна грешка, която Виляес използва да си върне първото място. Съвсем малко по-късно Вале допусна още една грешка довела до падането му непосредствено преди карирания флаг, като втори финишира Йоан Зарко, а трети Дани Педроса (превъртете клипа от 23:26, нататък става интересно).

Равносметката след епичната надпревара в Льо Ман е, че Виляес измести Роси и от първата позиция в генералното класиране на MotoGP, като Докторът слезе на 3-та позиция, а на втора застана Дани Педроса. Следващият кръг е в Италия на „Муджело“, датите са 2-4 юни.