• Том Колсул и Бернхард Тен Бринке Том Колсул и Бернхард Тен Бринке
  • Алекс Харо и Жиниел де Вилиер Алекс Харо и Жиниел де Вилиер
  • Матийо Бомел и Насер Ал-Атия Матийо Бомел и Насер Ал-Атия

26 Oct 2019

Toyota Gazoo Racing официално потвърди пилотските си двойки за рали Дакар 2020 и Фернандо Алонсо е част от тях. Испанецът ще си партнира със своя сънародник Марк Кома, петкратен победител в състезанието с мотор. Звездният екип на Toyota включва още Насер Ал-Атия (актуален и трикратен победител в ралито), Жиниел де Вилиер (също бивш победител в състезанието) и Бернхард Тен Бринке. Насер и навигаторът му Матийо Бомел защитават титлата си.

И четирите екипа на Toyota се ползват с пълна заводска подкрепа и ще карат най-новата версия на състезателната Hilux.

Състезанието за първи път ще се проведе в Саудитска Арабия. Стартът е на 5 януари 2020 в Джеда. Почивният ден е в столицата Рияд. Финалът е на 17 януари в Ал-Кидя, като преди него втората част от надпреварата минава през изцяло пясъчнита пустиня Руб ал-Хали.