Името Шумахер се връща във Формула 1: Мик Шумахер ще кара за Haas в сезон 2021

02 Dec 2020

Синът на 7-кратния световен шампион ще кара за отбора на Haas през следващата година. Мик е на 21 години и в момента води в класирането с 14 точки във Формула 2. Това е едва вторият му сезон в сериите, като вече има две победи и десет подиума.

Догодина Мик и колегата му от Формула 2 Никита Мазепин, ще заемат места във F1 болидите на американския отбор, заменяйки Ромен Грожан, който претърпя зверска катастрофа преди дни, и Кевин Магнусен.

„Много съм доволен, че мога да потвърдя, че Мик Шумахер ще бъде наш пилот за следващия сезон и с нетърпение чакам да го приветствам в отбора,“ каза шефа на Haas Гюнтер Щайнер.

„Формула 2 отдавна е сцена за демонстрация на таланти, като тазгодишният сезон е изключително силен. Мик спечели състезания, натрупа точки и показа сериозен талант в тази конкурентна среда,“ допълни Щайнер.

Шумахер ще започне подготовката си с Haas по време на финала на тазгодишния сезон в Абу Даби, където тимът ще направи и последните си тестове за годината.