• Дийн Харисън спечели второто състезание Monster Energy Supersport TT. Майкъл Дънлоп на 5-о място след 30-секундно наказание

06 Jun 2018

Заслужена победа за Дийн Харисън и нетипична грешка за Майкъл Дънлоп. Дийн се качва за пръв път на най-високото стъпало на TT стълбичката от 2014-та, когато завърши пръв в Lightweight. Сега обаче Дийн победи във второто Supersport състезание, което протича в 4 обиколки.

Дийн и неговото Silicone Engineering Kawasaki потеглиха изключително добре, като в началото бе притискан от Майкъл Дънлоп. Постепенно обаче Харисън увеличи преднината си до 6,4 секунди при втората обиколка и участъка при „Рамзи“.

И тогава каращият за собствения си отбор MD Racing Майкъл Дънлоп допусна грешка: превишаване на скоростта в питлейна, което му донесе и 30-секундно наказание, добре дошло за Харисън. Наказанието на Дънлоп автоматично изкара Питър Хикман с неговия Smiths Racing Trooper Triumph на втора позиция, а каращият на трето място Джеймс Хилиер (Quattro Plant JG Speedfit Kawasaki) затвори почетната стълбичка.

На четвърта позиция завърши Конър Къминс с Padgetts Honda, а наказаният Дънлоп финишира 5-и.