Ангел Караньотов: 6 победи от 6 старта и първи фотофиниш за младия състезател

• Галерия с 12 снимки. Галерия с 12 снимки.

28 May 2019

Супер успешен. Така може да бъде определен изминалият състезателен уикенд за Ангел Караньотов. Пилотът на Overdrive Racing спечели и двете състезания, 5-и и 6-и кръг, клас SBK от BMU European Road Racing Championship 2019, които се проведоха на пистата „Моторпарк Румъния“. Което означава, че Ангел няма пропуск от началото на сезона: 6 състезания, 6 победи. Респект. Машината? Неговото брутално и вярно Ducati Panigale V4 R, което ви представихме преди месец.

Караньотов започна състезателния уикенд с най-добри времена през петъчните тренировки. Румънският състезател Робърт Мурешан с Yamaha R1 (№95) бе силна конкуренция. Той успя да излезе на чело за няколко обиколки, преди нашият състезател с №79 да си върне лидерската позиция, която задържа до финала. Челната тройка оформи Мартин Чой, пилотът на EKO BMW Motorrad Racing Team (№77).

Съботното съревнование завърши зрелищно. Караньотов и Мурешан пресякоха финиша заедно, но с преднина от 0,076 секунди в полза на нашия състезател. „Мурешан беше толкова близо, че фотофиниша влезе в играта за пръв път в кариерата“, сподели пилотът на Overdrive Racing.

„В неделя бяхме подготвили изненада на всички, които бяха на пистата и спретнахме една много красива битка, която спечелихме.
Бих искал да ви опиша с думи мотивацията, която имах за победа, но няма да ми се получи. Залогът беше голям и личен. Щастлив съм, че съм заобиколен от силни, умни и справедливи хора. Такова е семейството ми, такъв е и отборът ми“, коментира Ангел след уикенда.

Фотография: mariusdinca.xyz; Архив Ангел Караньотов